İstanbul hava durumu °C
24-11-2015
Kamile YILMAZ

Kamile YILMAZ

KONUŞMALAR GÜZELDİ AMA G20 ANTALYA HALKINI BEZDİRDİ
kamile@akdenizgazete.com

G20 süresince halkın bindiği otobüsler, yolların çoğu kapatıldığı için, Antalya'nın yarısını dolaşarak gideceği yere götürebildi. Duydular mı bilemiyorum, ama halk, G20 üyelerine içinden de dışından da lanet okudu. Onlarca genç tekme tokat götürüldü, gözaltına alındı. Günler öncesinden protestocular için stadyumların hazırlanması zaten trajikomikti. Nasıl yorumlanır acaba, önceden suçlamak, suçluya yer hazırlamak? G20' nin amacını da düpedüz ortaya koymuyor mu? Bütün bulardan sonra ağzı ile kuş tutsa inanılır mı? İnanılır, hem de çok inanılır.

Örneğin, ben Cumhur Başkanı'nın konuşmasından onur duydum. Dinledikçe ağzım kulaklarıma vardı. Suriye'yi kastederek, şöyle demişti: "Kendi halkını katleden biri, o ülkenin lideri olamaz." Bir Cumhurbaşkanı bundan daha güzel bir konuşma yapabilir mi? Şu anda, ülkenin gündemi gereği yapılacak en güzel konuşma budur. Ülkemizin doğusunda da batısında da halk korkudan sesini çıkaramıyor, o başka bir konu, orayı karıştırmayalım.

Öte yandan Obama, daha da güzel konuştu. "Ben ABD'yi soyut olarak güçlü gösterecek bir hamle yapmam. Benim için önemli olan ABD halkının güvenliğidir."  Bu konuşma da şu anda ülkemizde yaşananlara cuk oturuyor, o nedenle bunu da sevdim.

 Başbakan Davutoğlu ise Fransa halkını örnek göstererek, katliamdan sonra kenetlenmesini anlattı. Bu daha da güzeldi de şunu unuttu başbakan. Fransa halkının kenetlenmesinden yöneticilerin rahatsız olmadığını, katliam hakkında haber kanallarının konuşmasının, basının yazmasının yasaklanmadığını, yaralılar için ambulansların geciktirilmediğini, karanfillerin tekmelenmediğini, yaralılara gaz sıkılmadığını söylemeyi unuttu. Onun için başbakana biraz küstüm.

İşte G20 bize bunları gösterdi. haber kanallarından dinleyen halkımız da inanmayıp ne yapsın? Hangisi doğru nereden bilsin? Bazen halkımıza kızıyordum, bundan sonra vazgeçtim. Çünkü ben bile dinlerken mest oldum ve inandım. Geleceğe dair umdum arttı. Siz ne dersiniz?

 

Bu makale 826 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUMWarning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/onemsoft): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/akdenizgazete/public_html/include/right-block-one.php on line 28
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Erken Seçimde oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?

2.3%

27.1%

36.1%

7.5%

18%

3%

6%

counter create hit